• Kategorie
  • Szukaj
  • Kosmetyki dla Dzieci

Jakie powinny być kosmetyki dla dzieci?

Kosmetyki dla dzieci powinny być przede wszystkich hipoalergiczne, delikatne i pozbawione intensywnych zapachów. Naturalny skład i zapewnienie bezpieczeństwa dla naszego malucha to podstawa.

Poprzez stosowanie naturalnych szamponów, balsamów czy płynów do kąpieli możemy zapobiec uciążliwym i niechcianym podrażnieniom skóry oraz alergiom. Zdrowie maluchów jest przecież dla nas najważniejsze!

W szerokiej ofercie można znaleźć kosmetyki, które nadają się do stosowania u niemowląt od 1 dnia życia.

Naturalne produkty dla dzieci - kosmetyki dla dzieci od pierwszego dnia życia

Odpowiedzialne i świadome decyzje dotyczące żywienia i pielęgnacji są szczególnie ważne w przypadku najmłodszych - dlatego warto wybierać dla nich tylko najlepsze, bezpieczne produkty, które im nie zaszkodzą. Ekologiczne, naturalne kosmetyki dla dzieci dają rodzicom pewność, że u malucha nie wystąpią żadne reakcje alergiczne czy podrażnienia. Ponieważ skóra dzieci i niemowląt wymaga specjalnego traktowania, kosmetyki dla dzieci nie tylko myją, ale też pielęgnują. Wybierając naturalne kosmetyki dla noworodków decydujesz się na łagodne formuły bez szkodliwych substancji.

Kosmetyki dla dziecidostępne w ekometmark to między innymi:

— płyny do kąpieli, szampony i żele do mycia ciała oraz mydła przeznaczone do stosowania od pierwszych dni życia,

— balsamy, kremy i mleczka ochronne,

— pieluchy,

— chusteczki nawilżane,

— pasty do zębów,

— kosmetyki z filtrem SPF chroniące najmłodszych przez słońcem.

Żywość ekologiczna dla dzieci

Kluczowe dla rozwoju dziecka jest zapewnienie mu zbilansowanej diety opartej na pełnowartościowych produktach. Ekologiczna żywność dla dzieci gwarantuje Ci wyselekcjonowane najlepsze składniki bez dodanych sztucznych barwników czy konserwantów. Zdrowe przekąski, posiłki i napoje dla dzieci wspomagają ich prawidłowy wzrost. Często oparte są na owocach i warzywach, dzięki czemu zapewniają dziecku niezbędne witaminy i minerały. Naturalna żywność dla dzieci dostarcza im energię pozyskaną z produktów z ekologicznych upraw i hodowli, czyniąc ich są bardziej zróżnicowanymi. Wybierając naturalne produkty spożywcze dla dzieci, dbasz o zdrowie i dobre samopoczucie swojego malucha.

Bezpieczne, naturalne środki czystości i kosmetyki dla dzieci

Wśród ekologicznych produktów higienicznych dla dzieci znajdziesz:

— płyny do prania zaprojektowane specjalnie do czyszczenia dziecięcych ubranek, pozwalające na zachowanie ich w dobrym stanie przez długi czas oraz zapewniające Ci nieskazitelne, pachnące pranie

— płyny do czyszczenia powierzchni z którymi ma kontakt dziecko, niezawierające szkodliwych dla jego zdrowia substancji

— akcesoria do mycia dziecięcych przyborów, takie jak szczotki do czyszczenia butelek wykonane z naturalnego włosia.

Wybierając ekologiczne środki czystości dla dzieci, ograniczasz ich kontakt z toksycznymi składnikami, które mogłyby mieć negatywny wpływ na zdrowie najmłodszych.