• Kategorie
  • Szukaj
  • Producent - BIO PLANET

Bio Planet - zdrowa żywność ekologiczna 


Żywnością ekologiczną określamy tę żywność, która uzyskana została z wysokiej jakości produktów pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego wytwarzanych w systemie gospodarstwa ekologicznego. Oznacza to, że przy ich wytwarzaniu nie używa się organizmów genetycznie zmodyfikowanych, chemicznych środków ochrony roślin (pestycydów, herbicydów, fungicydów), sztucznych nawozów, regulatorów wzrostu, ani nie poddaje się produktów promieniowaniu jonizującemu, a w przypadku zwierząt - unika się podawania im dodatków do pasz takich jak antybiotyki i hormony. Zwierzęta hoduje się również w systemie ściółkowym. Dzięki wyjątkowemu sposobowi produkcji, certyfikowana żywność ekologiczna Bio Planet jest bezpieczna i nie dostarcza naszym organizmom toksycznych substancji chemicznych, a ponadto nie wpływa negatywnie na środowisko. Możemy też cieszyć się jej naturalnym smakiem pozbawionym wzmacniaczy i czerpać z dobra, które zapewnia nam natura - witamin i minerałów.


Suszone owoce, liofilizowane owoce - bogactwo natury Bio Planet 


Liofilizowane oraz suszone owoce Bio Planet polecane są jako dodatek do dań - zarówno na słodko, jak i na słono - oraz jako samodzielna przekąska. Są one naładowane błonnikiem oraz witaminami i składnikami mineralnymi oraz stanowią doskonałą alternatywę w przypadku braku dostępu do świeżych owoców. Ponadto suszone i liofilizowane owoce Bio Planet bogate są w żelazo, błonnik, witaminę A i witaminy z grupy B, a wszystko to przy niskiej zawartości tłuszczu i sodu. 


Superfoods Bio Planet - cudowne produkty o wszechstronnym działaniu 


Stosowanie bogatej w składniki odżywcze diety jest gwarancją dobrego samopoczucia. Superfoods to grupa produktów wyróżniających się wysoką zawartością witamin, minerałów i innych związków mających korzystny wpływ na nasze zdrowie. W linii BioPlanet Superfoods znaleźć możemy takie produkty jak redukująca stres ashwagandha (żeń-szeń indyjski), białka i błonniki pochodzenia roślinnego, nasiona chia, chlorellę, spiruliny, jagody acai i jagody goi. Większość produktów BioPlanet dostępna jest w wygodnej i ekonomicznej sproszkowanej w formie, dzięki czemu łatwo je wkomponować w codzienne posiłki, a ponadto nie psują się.


Rośliny strączkowe i nasiona - Bio Planet sklep internetowy ze zdrową żywnością Ekometmark


Rośliny strączkowe Bio Planet dostępne w naszej ofercie czyli fasola, groch, soczewica, ciecierzyca i soja mają niski indeks glikemiczny, zapewniają uczucie sytości na długi czas po zjedzeniu posiłku oraz stanowią dobre źródło białka - ten składnik stanowi tam podobny procent zawartości co w mięsie. Ponadto rośliny strączkowe dostarczają błonnik usprawniający trawienie, kwasy tłuszczowe i składniki mineralne.