Dary natury to polska firma działająca w branży zielarskiej oraz żywności ekologicznej. Powstała z miłości do ziół i szacunku do podlaskiej tradycji prawie trzydzieści lat temu w Korycinach - ukrytej wśród bujnych lasów wsi znajdującej się w południowej części województwa podlaskiego. Właściciel firmy, Mirosław Angielczyk, od najmłodszych lat zajmował się zbieraniem ziół i tworzeniem autorskich mieszanek oraz gromadził przekazy o ich tradycyjnym wykorzystaniu. W taki sposób powstała firma utworzona z pasji i miłości do natury.


HERBATY EKOLOGICZNE DARY NATURY
Tereny leśne znajdujące się wokół zakładu należą do Nadleśnictwa Rudka. Kilkanaście tysięcy hektarów tej powierzchni zostało objętych certyfikatem ekologicznym, co pozwala na pozyskiwane surowców zielarskich służących do produkcji żywności ekologicznej. Bogactwo flory i fauny świadczy o czystości powietrza oraz gleby, a ilość pozyskiwanych surowców jest ścisle uzgadniana z władzami Nadleśnictwa. Dodatkowo, firma prowadzi ekologiczne plantacje, z których pozyskiwana jest część roślin wykorzystywanych do produkcji.
Firma Dary Natury przykłada szczególną uwagę do zagadnień ochrony środowiska. Jej misją jest
ochrona zagrożonych gatunków roślin i ziół, wspieranie tradycyjnego zielarstwa oraz rozwój rolnictwa ekologicznego. Wszystkie etapy produkcji odbywają się z poszanowaniem natury. Opakowania tworzone są głównie z papieru i szkła nadającego się do recyklingu. Tworzenie produktów opiera się na współczesnej, popartej badaniami wiedzy oraz tradycyjnych metodach gromadzonych od wielu lat przez mieszkańców regionu.


PRZYPRAWY EKOLOGICZNE DARY NATURY
SOKI I NAPOJE EKOLOGICZNE DARY NATURY