Szczotkowanie ciała na sucho. Szczotka z włókna agawy.

Szczotkowanie ciała na sucho staje się coraz bardziej popularną metodą na ujędrniającą kurację, którą można wykonywać samodzielnie w domu. Jest to prosty i tani zabieg, który przynosi niesamowite efekty! Wystarczy tylko kilka minut dziennie, by pobudzić krążenie, ujędrnić skórę i zredukować cellulit.

Codzienne kilkuminutowe zabiegi gwarantują zauważalną poprawę wyglądu skóry oraz ogólnego samopoczucia.

Poniżej kilka korzyści, jakie przynosi szczotkowanie ciała na sucho:

- redukcja cellulitu

- poprawa kolorytu skóry

- pobudzenie krążenia

- odżywienie tkanek

 

Jak wykonywać masaż ciała szczotką na sucho?

Najczęściej polecaną porą do wykonania masażu szczotką na sucho jest poranek lub wieczór. Rano- dodaje energii na cały dzień, wieczorem- pozwala się zrelaksować i rozluźnić mięśnie po całym dniu.

Szczotkowanie najlepiej wykonywać na sucho przed prysznicem, wówczas lepiej oddziałujemy na złuszczanie naskórka. Masaż wykonuje się łagodnymi pociągnięciami, zawsze w kierunku serca. Szczotki nie należy mocno dociskać. Zaczynamy od stóp i po kolei przesuwamy się na łydki i uda. Masaż brzucha wykonujemy kolistymi ruchami. Masaż rąk zaczynamy od dłoni i kierujemy się w stronę ramion i szyi. Biust masujemy ze szczególną ostrożnością – wykonujemy ruchy dookoła piersi. Z uwagi na często występujący cellulit w okolicach ud i pośladków warto dokładnie te obszary wymasować. Pamiętajmy o wykonywaniu długich ruchów szczotką i nie za mocnym przyciskaniu szczotki do skóry.

Omijajmy skórę, która posiada rany, stany zapalne lub żylaki. Całość pasażu powinna trwać około 5-10 minut. Czasu szczotkowania nie należy wydłużać, ponieważ zbyt długie szczotkowanie może uodpornić organizm na takie bodźce i może przestać odpowiednio reagować.

Niedroga inwestycja w taki mały przyrząd do masażu może przynieść naprawdę niesamowite rezultaty.

Warto sprawdzić na własnej skórze! ?