Mikrolistki (microgreens) to inaczej młode listki danej rośliny, które zbieramy przed dojrzewaniem (7 – 14 dni po kiełkowaniu, zatem mikrolistki to kolejna faza po kiełkach). Mikrolistki są dużo zdrowsze od kiełków i ich dojrzałych odpowiedników, gdyż ta faza dojrzewania rośliny zawiera w sobie najwięcej witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Mają większą koncentrację składników odżywczych niż dorosłe owoce i warzywa (co nie oznacza, że możemy z nich zrezygnować!).

Samodzielna hodowla mikrolistków zapewnia nam brak szkodliwych pestycydów. Jest to prawdziwy SUPERFOOD!

Czym różni się zestaw Heimgart od zwykłej kiełkownicy?

Popularne, kilkupoziomowe kiełkownice są najczęściej plastikowe. Aby zapobiec pojawiającej się pleśni należy je regularnie wietrzyć, a kiełki regularnie podlewać. Należy pamiętać o dokładnym i częstym czyszczeniu. Ze względu na udział podłoża w procesie kiełkowania i wzrostu mikroliście są o wiele bardziej bogate w błonnik niż tradycyjne kiełki. Niejednokrotnie pojawiają się w restauracjach jako przykład urozmaicenia potrawy o niesamowicie dobrym wpływie na nasze zdrowie. 

Jakie zauważyliśmy plusy hodowania mikrolistków Heimgart?

  • listki nie są zamknięte, zatem nie pleśnieją
  • do naczynia wlewamy wodę tylko raz (na początku) i nie musimy pamiętać o jej dolewaniu
  • nasiona umieszczone są na biodegradowalnych matach konopnych (po zużyciu wrzucamy je do kompostownika)
  • dzięki umieszczeniu nasion na macie nie musimy martwić się o zatykanie odpływu nasionami (co często zdarza się w kiełkownicach)
  • naczynie zajmuje mniej miejsca niż kiełkownica i wygląda przepięknie – jest porcelanowe, bardzo estetyczne i idealnie zdobi kuchnię

Cena zestawu Heimgart jest wyższa niż cena zwykłej kiełkownicy. Dlaczego?

Zestaw Heimgart wykonany jest z materiałów najwyższej jakości, a nie taniego plastiku. Pozwala to na zachowanie idealnego wyglądu przez długie lata. Jest bardzo łatwy w czyszczeniu.

Zapytacie dlaczego nie wyhodować mikrolistków w doniczce na zwykłej glebie?

Tak, oczywiście można to zrobić. Jest to jednak o wiele bardziej czasochłonne. Istnieją filmy oraz poradniki instruktażowe, na których można się wzorować. Jeśli tylko znajdziemy na to czas i chęci - dlaczego nie :) Sami jednak sprawdziliśmy, że zestaw Heimgart to niesamowicie wygodne rozwiązanie, które zaskakuje!

Jak hodować mikrolistki Heimgart?

Jest to niezwykle proste. Naczynie zalewamy wodą do wyznaczonego poziomu. Umieszczamy dwie maty na stalowej tacce i wkładamy do naczynia. Odstawiamy w miejsce, z którego nie powinniśmy naczynia przez jakiś czas przemieszczać. Przykrywamy papierowymi kartonikami dołączonymi do nasionek i czekamy. Jak mikrolistki zaczną wypychać kartoniki do góry to znak, że można zdjąć przykrywki.

Świeżo, smacznie i zdrowo!ZOBACZ W SKLEPIE: 

ZESTAW STARTOWY MIKROLISTKI BIO - HEIMGART